Sıkça Sorulan Sorular

MAC İLE İLGİLİ AKLINIZA GELEBİLECEK TÜM SORULARI BU BÖLÜMDE TOPLAMAYA ÇALIŞTIK, EĞER CEVABINI BULAMADIĞINIZ BİR SORU OLURSA ‘İLETİŞİM’ BÖLÜMÜNDEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

COVID-19

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelge doğrultusunda, 1 Haziran itibarıyla gereken tüm aksiyonları alarak kulüplerimizin kaplılarını tekrar açtık. Kulüp bazlı güncel çalışma saatlerimiz için marsathletic.com ve MAC mobil uygulamasında yer alan kulüp detay sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Bakanlık tarafından belirlenen kurallar dahilinde, sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için kulüplerimizde ekstra tüm önlemler alınmaktadır. Alınan önlemler aşağıdaki gibidir:

Hijyen Politikamızı Ek Önlemler ve Düzenlemelerle En Üst Seviyeye Çıkardık.

 • Tüm kulüplerimizi nanoclear teknolojisi ile dezenfekte ediyoruz.
 • Her ders sonrası stüdyolarımızı ve her kullanım sonrası tüm ekipmanlarımızı düzenli olarak en üst seviyede dezenfekte ediyoruz.
 • Kulübün belli noktalarına senin için el dezenfektanı yerleştirdik.
 • Kulübün genel temizlik sıklığını artırdık.
 • Kapı kolları gibi temas sıklığının fazla olduğu bölgeleri gün içerisinde sık sık dezenfekte ediyoruz.
 • Dolaplarımızı senin için düzenli olarak dezenfekte ediyoruz.

Sağlığınız için sosyal mesafeyi koruyoruz.

 • Tüm ekipmanların yerleşimini sosyal mesafe kurallarına göre düzenledik.
 • Sosyal mesafeyi korumak için dolap kullanımını düzenledik.
 • Tüm stüdyolara “sosyal mesafe zemin etiketi” konumlandırdık.
 • Eğitmenlerimiz fiziksel temasta bulunmadan ders vermekte.

Sağlığınız için ekstra önlemler aldık.

 • Havalandırma sistemimizin tamamen dış ortamdan alınan %100 temiz hava ile çalışmasını sağladık.

Üyelik dondurma işlemlerinizi aşağıdaki adımlardan dilediğinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz:

 • https://portal.marsathletic.com/ ve MAC uygulamasında yer alan Üyelik Bilgileri Platformu ile
 • Kulübe gelerek
 • Websitemizde Bize Ulaş kısmında bulunan formu ile doldurup ileterek
 • MAC İletişim Hattımızdan hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 09:00-19:00 saatleri arasında 0850 241 30 00’dan bizleri arayarak

İptal işlemleriniz için de aynı adımları uygulayabilirsiniz.

 

Bakanlık tarafından belirlenen kurallar dahilinde, kulüp girişlerinde maske kullanımı zorunludur. Spor esnasında maske kullanım zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kulüplerimize üye alım rakamları, Bakanlık kararları doğrultusunda düzenlenecektir. MAC Mobil Uygulaması üzerinden yoğunluk durumu uygulamamız ile kulübe gelmeden kulübünüz ve yakınındaki kulüplerin anlık uygunluk durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Grup derslerimiz, bakanlık kararı doğrultusunda, stüdyodaki kişi sayısı düzenlenerek ve 2 metrelik sosyal mesafe kuralı korunarak gerçekleştirilmektedir.

Kapalı kaldığımız süre boyunca hiç bir üyelik ücreti tarafınıza yansıtılmamıştır ve üyelikler tüm haklar saklı tutularak dondurulmuştur. Yıllık üyeliklerde, kullanılmayan aylar, üyelik tarihinin sonuna eklenmektedir.

Kulüp bazlı çalışma saatlerimize kulüp detay sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Yeni dönemde sağlıklı bir şekilde spor yapabilmeniz için kulüplerimize girişler sadece yeni QR kod sistemi ile yapılacaktır. QR kodunuza Mars Athletic Club uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Bu dönemde üyelerimizden beklentilerimiz;

 • Sizin ve tüm üyelerimizin sağlığı için dışarıda giydiğiniz ayakkabı ile kulüpte spor yapmamanızı,
 • Kulübe giriş yaptıktan sonra ellerinizi el dezenfektanı ile dezenfekte etmenizi,
 • Sağlığınız için sosyal mesafenizi korumanızı,
 • Stüdyolarda sosyal mesafe çerçevesinde yerinizi almanızı,
 • Sağlığınız için spor havlunuzu yanınızda getirmenizi,
 • Eğer, sağlığınızla ilgili şüpheli bir durum hissediyorsanız, sizin ve tüm üyelerimizin sağlığı için kulübe gelişinizi daha iyi hissettiğiniz bir güne ertelemenizi,

rica ederiz.

ÜYELİK

MAC’e tek bir tıkla üye olabilirsiniz! Yapmanız gereken yalnızca web sitemizin “Üye Olun” butonuna tıklamak!

14 yaşınızı doldurduğunuz gün sizi aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

Kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini ve şifreyi doğru girdiğinize emin olun. Eğer problem devam ediyor ise Online İletişim Formumuz üzerinden hemen bize ulaşırsanız size yardımcı olabiliriz.

Öncelikle mail kutunuzun gereksiz posta kısmını kontrol edin, eğer şifre gereksiz posta kutusunda yoksa şifremi unuttum linkine tıklayarak mail adresinize tekrar isteyebilirsiniz. Sorun devam ederse bize Online İletişim Formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şifrenizi tekrar talep etmek için linke tıklayarak bize “Şifremi Unuttum” demeniz yeterli. Şifreniz kayıtlı e-posta adresine iletilir.

Üyeliğiniz tamamladığında size ulaşan e-posta’da MAC uygulama giriş şifreniz bulunuyor. Akıllı telefonunuza indirdikten sonra üye bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz. Uygulama ekranındaki “Giriş Yapın” sekmesini tıklayarak QR kodunuzu oluşturabilir ve turnike ekranımızla check-in işleminizi tamamlayarak temassız bir şekilde kulübümüze giriş sağlayabilirsiniz.

Üyeliğinizi , portal.marsathletic.com linkinden üye girişi yaparak veya MAC Aplikasyonundan “Üyelik Bilgileri” menüsüne tıklayarak ulaşabileceğiniz üye portalından dondurabilirsiniz.

Aylık esnek üyelikler ve 6 aylık taahhütlü üyelikler için 30 gün ücretsiz, 60 gün ücretli olup, 12 aylık taahhütlü üyelikler için ise 60 gün ücretsiz, 60 gün ücretli dondurma hakkınız bulunmaktadır.

Üyelik iptali için, portal.marsathletic.com linkinden üye girişi yaparak veya MAC Aplikasyonundan “Üyelik Bilgileri” menüsüne tıklayarak ulaşabileceğin üye portalından talebinizi iletebilirsiniz.

Üye olduğunuz günden 2 gün öncesine kadar kulübünüze giderek iptal talebinde bulunabilirsiniz. (Örneğin: 20 Ekim tarihinde kaydolduysanız her ayın 18’ine kadar iptal talebi iletebilirsiniz, bu örnekte 19’unda veya 20’sinde vereceğiniz iptal talebi bir sonraki ay için işleme alınacaktır.)

Taahhütlü üyeliklerde üyeliğinizin son ayında, aylık esnek üyeliklerde ise her yeni ayda, yukarıda belirtilen şekilde yaptığınız iptal taleplerinde ek ücret ödemeden üyeliğini sonlandırabilirsiniz.

Eğer, ‘Peşin ya da taksitli taahhütlü’ üyeliğiniz bulunuyorsa ve üyeliğinizin süresi dolmadan iptal etmek isterseniz; bu üyeliklere özel indirim tutarı, üye olduğunuz aylar üzerinden hesaplanır ve bu tutara üyelik katılım ücreti eklenir. Toplam tutar, üyelik bedelinizden çıkarılarak kalan tutar size iade edilir. İade tutarınızı, üye portalından iptal talebi iletirken görebilirsiniz.

Eğer ‘Aydan aya ödemeli taahhütlü’ üyeliğiniz bulunuyorsa ve üyeliğinizin süresi dolmadan iptal etmek isterseniz geçerli olacak koşullara buradan ulaşabilirsiniz. Taahhütlü üyelik iptal bedeliniz,, üye portalından üyelik iptal talebini iletirken görebilirsiniz.

Üyelik ücretinizi yalnızca kredi kartı ve Akbank, Yapı Kredi, İşbankası, Ziraat Bankası, Finansbank ve Garanti Bankası Bankamatik (debit) kartlarından biri ile ödeyebilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi online sistem üzerinden gerçekleştirdiğiniz için nakit ödeme yapılamamaktadır.

1 Ekim 2019 tarihinden önce üye olduysanız; aylık üyeliklerde her ayın son günü bir sonraki ayın üyelik bedeli kredi kartınızdan otomatik olarak tahsil edilir. Peşin ya da taksitli yıllık üyeliklerde, üyeliğiniz başladığında üyelik ücreti kartınızdan tahsil edilir.

1 Ekim 2019 tarihinden sonra üye olduysanız; ayın hangi günü üye olduysanız, bir sonraki ay o günden 1 gün önce üyelik ücreti kartınızdan tahsil edilir. Aydan aya ödemeli yıllık üyeliklerde de aynı şartlar geçerlidir. Peşin ya da taksitli yıllık üyeliklerde ise üyeliğiniz başladığında üyelik ücreti kartınızdan tahsil edilir.

Aylık üyeliklerde, kartınızdan üyelik ücretiniz çekilemediği durumlarda kulübe giriş yapamazsınız. Ödenmemiş ya da birikmiş üyelik ücretinin tahsilatı kartınızdan yapılmaya çalışılır. Tahsilat başarılı olursa kulübü yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. İki ay boyunca tahsilat yapılamazsa, ikinci ayın sonunda üyeliğiniz sonlandırılır.

Aydan aya ödemeli ve yıllık üyeliklerde üyelik ücretinizin çekilemediği durumlarda geçerli olacak koşullara linkten ulaşabilirsiniz.

Faturalarınız ilgili ayın sonunda kesilir ve takip eden ayın ikinci haftası mail adresinize e-fatura olarak gönderilir.

1 Ekim itibarıyla, üyelik tipiniz eğer aylık esnek üyelik ise üyeliğiniz siz iptal etmediğiniz sürece devam eder. Taahhütlü üyeliklerimizde ise, yenileme yapmaz veya üyeliğinizin son ayında iptal başvurusunda bulunmazsanız üyeliğiniz aylık esnek üyelik olarak devam eder.

Aynı konseptte olan başka bir kulübe üyelik transferi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olduğunuz kulübe giderek bunu belirtmektir.

Bütün MAC kulüplerimizden yararlanmak istersen “MAC ALL ACCESS” üyelik seçeneğini tercih edebilirsin.

FİYATLAR

Kulüplerimizin güncel üyelik ücretlerini web sitemizden öğrenebilirsiniz. İlgilendiğiniz kulübün güncel fiyatını öğrenmek için hemen tıklayabilirsiniz.

Üyelik işlemlerinizi online sistem üzerinden gerçekleştirdiğimiz için nakit ödeme kabul edilmemektedir.

Evet, aylık üyelik seçeneğimiz bulunmaktadır.

Web sitemiz üzerinden üye girişi yaparak kart bilgilerinizi güncelleyebilir ve ödemelerinizi yeni kartınızdan yapabilirsiniz.

KONSEPT

Tüm grup derslerimize linkten ulaşabilirsiniz.

MAC’te tüm grup dersleri ücretsizdir.

Grup derslerinin süresi değişkenlik göstermektedir. Ders hakkında detaylı bilgi almak için web sitemiz üzerinden kulüp sayfasını ziyaret ederek ders programını inceleyebilirsiniz.

Mars Athletic Club mobil uygulamayı cep telefonunuza indirebilir, dilediğiniz zaman rezervasyon yaptırabilirsiniz. Derslerin müsaitlik durumuna göre, kulübe gittiğinizde de derslere katılım sağlayabilirsiniz.

Kulübünüzün ders programını hem Mars Athletic Club Mobil üzerinden hem de web sitemizdeki kulüp sayfanızdan görüntüleyebilirsiniz.

Üyelerimizi daha iyi tanıyabilmek, ihtiyaç ve hedefleri doğrultusunda kişisel programlarını oluşturabilmek amacıyla çeşitli ölçüm ve testler uygulanmaktadır. Üyelik işleminiz gerçekleştirildikten hemen sonra birçok kapsamlı analiz içeren “first assessment” randevunuzu oluşturabilirsiniz.

First assessment randevusu sonrasında elde edilen veriler doğrultusunda eğitmenlerimiz eşliğinde uygulayacağınız ve 2 ay uygulanması tavsiye edilen “ilk program” randevusu resepsiyon departmanımız tarafından oluşturulacaktır.

1 yıl kalma sözünüze üyeliklerimizde yukarıda belirtilen first assessment testine ek olarak her iki ayda bir kez yenilenmek üzere 6 adet program randevusu hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Evet, eğer eğitmenlerimizden özel ders almak isterseniz web sitemiz üzerinden üye girişi yaparak randevu alabilirsiniz. Özel ders fiyatları, eğitmene ve dersin çeşidine göre değişiklik gösterir.

Pandemi süreci boyunca sağlığınız için üye haricinde kulübümüz misafir kabul edememektedir.

Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra hoş geldiniz maili ile birlikte ücretsiz olarak Fit Start için randevu alabileceğin adresi sana ileteceğiz. Web sitemiz üzerinden de üye girişi yaparak Fit Start randevunuzu hemen alabilirsiniz.

Kulüplerimizin çalışma saatlerini web sitemizden ilgili kulübümüzün sayfasına girip öğrenebilirsiniz.

Duş, tuvalet, dolap ve saç kurutma makinesi tüm kulüplerimizde bulunmakta ve hepsini ücretsiz kullanabilirsiniz.

Kulüplerimizde üyelerimiz için havlu hizmeti bulunmaktadır.

Tüm kulüplerimizde Wi-Fi erişimi bulunmaktadır.

Kulüplerimizde çocuk kulübü hizmeti sunulmamaktadır.

Araç ile gelirseniz, AVM otoparkından; yaya olarak gelirseniz kulüp yönetiminin bildireceği kapıdan giriş yapmanız mümkündür.

Arkadaşınızı kulüp ekibimize yönlendirebilirsiniz.

Tüm talep, istek ve şikâyetlerinizi Online İletişim Formu üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Kulüplerimizde ise kulüp ekibimiz her zaman size yardım etmeye hazır.

GÜVENLİK

Evet, kesinlikle güvenli. MAC olarak ödeme sistemlerimizde ve veri tabanımızda kredi kartı bilgilerinizi tutmuyoruz. Üyelik hesabınıza şifreli olarak kaydedeceğiniz kart bilgileri banka sistemlerinde tutuluyor.

Evet, MAC kulüplerimiz geniş çaplı kapalı devre CCTV sistemi ile izlenmektedir.

MAC+ MOBİL UYGULAMASI

MAC+ mobil uygulamasını telefonunuza App Store/ Google Play aracılığıyla veya hemen aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

IOS / Android 

MAC+ uygulamasını siz üyelerimize Türkiye’nin en kapsamlı spor içeriğini sunmak ve sürekli olarak yeni içeriklerle güncel tutmak için geliştirdik. MAC+ içerisinden tamamı uzman MAC ve MACFit eğitmenleri tarafından hazırlanmış 400’ün üzerinde egzersiz videosuna ve geniş ‘evde spor’ kütüphanesine ulaşabilir, nerede olursanız olun yüzlerce farklı içeriği hayatınızın akışına uygulayabilirsiniz. Yine uzman MAC eğitmenlerince her seviye ve hedefe uygun oluşturulmuş kişiye özel dönüşüm programlarından yararlanabilirsiniz. MAC+ ile kulüp içi grup derslerine anında rezervasyon yapabilir, kulübünüzdeki kişisel eğitmenlerle ilgili bilgi edinip özel ders organize edebilirsiniz.

Iphone 6 / Android 6 ve daha eski model cihaz/sürüm kullanan üyelerimizin MAC+ uygulamasını indirip kullanabilmesi için en kısa süre içerisinde alternatif uygulamamızı ilgili üyelerimizin kullanımına açacağız. Bu uygulama ile sadece kulüplere giriş çıkış yapabilecekler.

Kulüplerimize giriş esnasında, bluetooth ya da internet bağlantılarından en az birinin açılması ile konumunu alabiliyor olmamız gerekiyor. Bu uygulama tamamen üyelerimizin güvenli girişinin sağlanması ve üyelerimize ait bilgiler/ekran görüntüleri ile farklı bir kişinin giriş yapamaması için yapılıyor.

Kulüp çıkışlarındaki QR kod kontrolü sizler için aldığımız güvenlik önlemleri sebebiyle yapılıyor. Kulüplerimizi boşaltmamız gereken herhangi bir acil durumda güvenlik koşullarını eksiksiz sağlayabilmek adına içeride kimin bulunduğunu bilmekle ilgili yükümlülüğümüz bulunuyor. Bunun yanı sıra, özellikle pandemi döneminde aldığımız önlemler çerçevesinde, kulüplerimizin doluluk oranını doğru görüntüleyerek sizlere doğru aktarabilmek için çıkışta da QR kod kontrolü yapıyoruz.