Sıkça Sorulan Sorular

MAC İLE İLGİLİ AKLINIZA GELEBİLECEK TÜM SORULARI BU BÖLÜMDE TOPLAMAYA ÇALIŞTIK, EĞER CEVABINI BULAMADIĞINIZ BİR SORU OLURSA ‘İLETİŞİM’ BÖLÜMÜNDEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

COVID-19

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda tüm kulüplerimiz 14 Nisan 18.00’den 17 Mayıs sabahına kadar kapalı olacaktır. Kulüplerimizin kapalı olduğu bu dönem boyunca, tüm üyelikler dondurulacak ve bu döneme dair bir üyelik bedeli oluşmayacaktır. Uzun dönem üyeliklerimizde ise üyelik bitiş tarihleri bu süre kadar ertelenecektir.

Bakanlık tarafından belirlenen kurallar dahilinde, sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için kulüplerimizde ekstra tüm önlemler alınmaktadır. Alınan önlemler aşağıdaki gibidir:

Hijyen Politikamızı Ek Önlemler ve Düzenlemelerle En Üst Seviyeye Çıkardık.

 • Tüm kulüplerimizi nanoclear teknolojisi ile dezenfekte ediyoruz.
 • Her ders sonrası stüdyolarımızı ve her kullanım sonrası tüm ekipmanlarımızı düzenli olarak en üst seviyede dezenfekte ediyoruz.
 • Kulübün belli noktalarına senin için el dezenfektanı yerleştirdik.
 • Kulübün genel temizlik sıklığını artırdık.
 • Kapı kolları gibi temas sıklığının fazla olduğu bölgeleri gün içerisinde sık sık dezenfekte ediyoruz.
 • Dolaplarımızı senin için düzenli olarak dezenfekte ediyoruz.

Sağlığınız için sosyal mesafeyi koruyoruz.

 • Tüm ekipmanların yerleşimini sosyal mesafe kurallarına göre düzenledik.
 • Sosyal mesafeyi korumak için dolap kullanımını düzenledik.
 • Tüm stüdyolara “sosyal mesafe zemin etiketi” konumlandırdık.
 • Eğitmenlerimizin fiziksel temasta bulunmadan ders vermelerini sağlıyoruz.

Sağlığınız için ekstra önlemler aldık.

 • Havalandırma sistemimizin tamamen dış ortamdan alınan %100 temiz hava ile çalışmasını sağladık.
 • Kulüp girişlerinde sağlığın için temassız ateş ölçer ile ölçüm yapıyoruz.
 • Soyunma odalarımızda ortak kullanım alet ve kozmetik ürünleri geçici bir süreliğine kaldırdık.

Üyelik dondurma işlemlerinizi, kulüplerimize gelerek gerçekleştirebilir veya web sitemizde Bize Ulaşın kısmında bulunan form ile dondurma isteğinizi iletebilirsiniz. İptal işlemleriniz için de aynı adımları uygulayabilirsiniz.

Bakanlık tarafından belirlenen kurallar dahilinde, kulüp girişlerinde maske kullanımı zorunludur. Spor esnasında maske kullanım zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kulüplerimize üye alım rakamları, Bakanlık kararları doğrultusunda düzenlenmiştir. 8 Haziran itibarıyla yoğunluk durumu uygulamamız ile kulübünüze gelmeden kulübünüzün ve yakınınızdaki kulüplerin anlık uygunluk durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Grup derslerimiz, bakanlık kararı doğrultusunda, stüdyodaki kişi sayısı düzenlenerek ve 2 metrelik sosyal mesafe kuralı korunarak gerçekleştirilmektedir.

Kapalı kaldığımız süre boyunca hiç bir üyelik ücreti tarafınıza yansıtılmamıştır ve üyelikler tüm haklar saklı tutularak dondurulmuştur. Yıllık üyeliklerde, kullanılmayan aylar, üyelik tarihinin sonuna eklenmektedir.

Kulüp çalışma saatlerimizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Yeni dönemde sağlıklı bir şekilde spor yapabilmeniz için kulüplerimize girişler sadece yeni QR kod sistemi ile yapılacaktır. QR kodunuza Mars Athletic Club uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Bu dönemde üyelerimizden beklentilerimiz;

 • Sizin ve tüm üyelerimizin sağlığı için dışarıda giydiğiniz ayakkabı ile kulüpte spor yapmamanızı,
 • Kulübe giriş yaptıktan sonra ellerinizi el dezenfektanı ile dezenfekte etmenizi,
 • Sağlığınız için sosyal mesafenizi korumanızı,
 • Stüdyolarda sosyal mesafe çerçevesinde yerinizi almanızı,
 • Sağlığınız için spor havlunuzu yanınızda getirmenizi,
 • Eğer, sağlığınızla ilgili şüpheli bir durum hissediyorsanız, sizin ve tüm üyelerimizin sağlığı için kulübe gelişinizi daha iyi hissettiğiniz bir güne ertelemenizi,

rica ederiz.

ÜYELİK

MAC’e tek bir tıkla üye olabilirsiniz! Yapmanız gereken yalnızca web sitemizin “Üye Olun” butonuna tıklamak!

14 yaşınızı doldurduğunuz gün sizi aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

Kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini ve şifreyi doğru girdiğinize emin olun. Eğer problem devam ediyor ise Online İletişim Formumuz üzerinden hemen bize ulaşırsanız size yardımcı olabiliriz.

Öncelikle mail kutunuzun gereksiz posta kısmını kontrol edin, eğer şifre gereksiz posta kutusunda yoksa şifremi unuttum linkine tıklayarak mail adresinize tekrar isteyebilirsiniz. Sorun devam ederse bize Online İletişim Formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şifrenizi tekrar talep etmek için linke tıklayarak bize “Şifremi Unuttum” demeniz yeterli. Şifreniz kayıtlı e-posta adresine iletilir.

Üyeliğiniz tamamladığında size ulaşan e-posta’da MAC uygulama giriş şifreniz bulunuyor. Akıllı telefonunuza indirdikten sonra üye bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz. Uygulama ekranındaki “Giriş Yapın” sekmesini tıklayarak QR kodunuzu oluşturabilir ve turnike ekranımızla check-in işleminizi tamamlayarak temassız bir şekilde kulübümüze giriş sağlayabilirsiniz.

Ayın son gününden 2 gün öncesine kadar kulübünüze giderek bir sonraki ay için dondurma talebinde bulunabilirsiniz.
Aylık üyelerimiz 1 ay, yıllık üyelerimiz ise 2 ay ücretsiz dondurma hakkına sahiptir.

1 Ekim 2019 tarihinden önce üye olduysanız; ayın son gününden 2 gün öncesine kadar kulübünüze giderek iptal talebinde bulunabilirsiniz.

1 Ekim 2019 tarihinden sonra üye olduysanız; üye olduğunuz günden 2 gün öncesine kadar kulübünüze giderek iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Yıllık üyeliklerde üyeliğinizin son ayında, aylık üyeliklerde ise her yeni ayda, yukarıda belirtilen şekilde yaptığınız iptal taleplerinde ek ücret ödemeden üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Eğer yıllık üyeliğiniz bulunuyorsa ve üyeliğinizin süresi dolmadan iptal etmek isterseniz; bu üyeliklere özel indirim tutarı, üye olduğunuz aylar üzerinden hesaplanır ve bu tutara üyelik katılım ücreti eklenir. Toplam tutar, üyelik bedelinden çıkarılarak kalan tutar size iade edilir.

Üyelik ücretinizi yalnızca kredi kartı ve Akbank, Yapı Kredi, İşbankası, Ziraat Bankası, Finansbank ve Garanti Bankası Bankamatik (debit) kartlarından biri ile ödeyebilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi online sistem üzerinden gerçekleştirdiğiniz için nakit ödeme yapılamamaktadır.

1 Ekim 2019 tarihinden önce üye olduysanız; aylık üyeliklerde her ayın son günü bir sonraki ayın üyelik bedeli kredi kartınızdan otomatik olarak tahsil edilir. Peşin ya da taksitli yıllık üyeliklerde, üyeliğiniz başladığında üyelik ücreti kartınızdan tahsil edilir.

1 Ekim 2019 tarihinden sonra üye olduysanız; ayın hangi günü üye olduysanız, bir sonraki ay o günden 1 gün önce üyelik ücreti kartınızdan tahsil edilir. Aydan aya ödemeli yıllık üyeliklerde de aynı şartlar geçerlidir. Peşin ya da taksitli yıllık üyeliklerde ise üyeliğiniz başladığında üyelik ücreti kartınızdan tahsil edilir.

Aylık üyeliklerde, kartınızdan üyelik ücretiniz çekilemediği durumlarda kulübe giriş yapamazsınız. Ödenmemiş ya da birikmiş üyelik ücretinin tahsilatı kartınızdan yapılmaya çalışılır. Tahsilat başarılı olursa kulübü yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. İki ay boyunca tahsilat yapılamazsa, ikinci ayın sonunda üyeliğiniz sonlandırılır.

Aydan aya ödemeli ve yıllık üyeliklerde üyelik ücretinizin çekilemediği durumlarda geçerli olacak koşullara linkten ulaşabilirsiniz.

Faturalarınız ilgili ayın sonunda kesilir ve takip eden ayın ikinci haftası mail adresinize e-fatura olarak gönderilir.

Eğer aylık üyemizseniz üyeliğiniz siz iptal etmediğiniz sürece devam eder. Yıllık üyeliklerimizde ise, üyeliğiniz kayıt olduğunuz tarihten 1 yıl sonra sona erer.

Aynı konseptte olan başka bir kulübe üyelik transferi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken üye olduğunuz kulübe giderek bunu belirtmektir.

MAC kulüplerimizde giriş kurallarını belirleyen bir piramit sistemimiz bulunmaktadır. Üyelerimiz belirtilen sırada öncesinde ismi geçen kulüp kullanım hakları hariç kalacak şekilde sırasıyla Kanyon, G-Mall/Göktürk/Ortaköy MACFit/Panora/Zorlu, Akmerkez/Suadiye, Brandium/Emaar/Vadi İstanbul ve tüm MACFit kulüplerini kullanabilirler.

FİYATLAR

Kulüplerimizin güncel üyelik ücretlerini web sitemizden öğrenebilirsiniz. İlgilendiğiniz kulübün güncel fiyatını öğrenmek için hemen tıklayabilirsiniz.

Üyelik işlemlerinizi online sistem üzerinden gerçekleştirdiğimiz için nakit ödeme kabul edilmemektedir.

Evet, aylık üyelik seçeneğimiz bulunmaktadır.

Web sitemiz üzerinden üye girişi yaparak kart bilgilerinizi güncelleyebilir ve ödemelerinizi yeni kartınızdan yapabilirsiniz.

KONSEPT

Tüm grup derslerimize linkten ulaşabilirsiniz.

MAC’te tüm grup dersleri ücretsizdir.

Grup derslerinin süresi değişkenlik göstermektedir. Ders hakkında detaylı bilgi almak için web sitemiz üzerinden kulüp sayfasını ziyaret ederek ders programını inceleyebilirsiniz.

Mars Athletic Club mobil uygulamayı cep telefonunuza indirebilir, dilediğiniz zaman rezervasyon yaptırabilirsiniz. Derslerin müsaitlik durumuna göre, kulübe gittiğinizde de derslere katılım sağlayabilirsiniz.

Kulübünüzün ders programını hem Mars Athletic Club Mobil üzerinden hem de web sitemizdeki kulüp sayfanızdan görüntüleyebilirsiniz.

Üyelerimizi daha iyi tanıyabilmek, ihtiyaç ve hedefleri doğrultusunda kişisel programlarını oluşturabilmek amacıyla çeşitli ölçüm ve testler uygulanmaktadır. Üyelik işleminiz gerçekleştirildikten hemen sonra birçok kapsamlı analiz içeren “first assessment” randevunuzu oluşturabilirsiniz.

First assessment randevusu sonrasında elde edilen veriler doğrultusunda eğitmenlerimiz eşliğinde uygulayacağınız ve 2 ay uygulanması tavsiye edilen “ilk program” randevusu resepsiyon departmanımız tarafından oluşturulacaktır.

1 yıl kalma sözünüze üyeliklerimizde yukarıda belirtilen first assessment testine ek olarak her iki ayda bir kez yenilenmek üzere 6 adet program randevusu hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Evet, eğer eğitmenlerimizden özel ders almak isterseniz web sitemiz üzerinden üye girişi yaparak randevu alabilirsiniz. Özel ders fiyatları, eğitmene ve dersin çeşidine göre değişiklik gösterir.

Pandemi süreci boyunca sağlığınız için üye haricinde kulübümüz misafir kabul edememektedir.

Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra hoş geldiniz maili ile birlikte ücretsiz olarak Fit Start için randevu alabileceğin adresi sana ileteceğiz. Web sitemiz üzerinden de üye girişi yaparak Fit Start randevunuzu hemen alabilirsiniz.

Kulüplerimizin çalışma saatlerini web sitemizden ilgili kulübümüzün sayfasına girip öğrenebilirsiniz.

Duş, tuvalet, dolap ve saç kurutma makinesi tüm kulüplerimizde bulunmakta ve hepsini ücretsiz kullanabilirsiniz.

Kulüplerimizde üyelerimiz için havlu hizmeti bulunmaktadır.

Tüm kulüplerimizde Wi-Fi erişimi bulunmaktadır.

Kulüplerimizde çocuk kulübü hizmeti sunulmamaktadır.

Araç ile gelirseniz, AVM otoparkından; yaya olarak gelirseniz kulüp yönetiminin bildireceği kapıdan giriş yapmanız mümkündür.

Arkadaşınızı kulüp ekibimize yönlendirebilirsiniz.

Tüm talep, istek ve şikâyetlerinizi Online İletişim Formu üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Kulüplerimizde ise kulüp ekibimiz her zaman size yardım etmeye hazır.

GÜVENLİK

Evet, kesinlikle güvenli. MAC olarak ödeme sistemlerimizde ve veri tabanımızda kredi kartı bilgilerinizi tutmuyoruz. Üyelik hesabınıza şifreli olarak kaydedeceğiniz kart bilgileri banka sistemlerinde tutuluyor.

Evet, MAC kulüplerimiz geniş çaplı kapalı devre CCTV sistemi ile izlenmektedir.